Yemek duası

Yemeklerde okuyabileceğiniz yemek duası

Arapçası:

 

اَعُوذُ بِا للَّهِ مِنَ الشَّيْطانِ الرَّجِيمِ . بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ .

كُلُو وَاشْرَبُوا وَ لَا تُسْرِفُوا اِنَّهُ لَا يُحِبُّ المُسْرِفِينَ.

صَدَقَ اللَّهُ العَظِيمُ .

اَلْحَمْدُلِلَّهِ . اَلْحَمْدُلِلَّهِ . اَلْحَمْدُلِلَّهِ الَّذِى اَطْعَمَنَا وَسَقَنَا وَجَعَلَنَا مِنَ الْمُسْلِمِينَ .

وَ رَحْمَةُاللَّهِ وَ بَرَكَاتُهُ عَلَي صَاحِبِ الطَّعَامِ وَ الْاَكِلِينَ .

نِعْمَتِ جَلِيلُ اللَّهِ . بَرَكَتِ خَلِيلُ اللَّهِ . شَفَاعَتْ يَا رَسُولَ اللَّهِ .

اَللَّهُمَّ زِدْ وَ لَا تَنْقُصْ بِحُرْمَةِ الْفَاتِحَةَ

 

 

Okunuşu:

Euzübillehimineşşeytânirracîm. BismillâhirRahmânirRahîm. “Külû veşrabû ve lâ tüsrifû İnnehû lâ yühibbül müsrifîn.” Sadekallâhül azîm. Elhamdü lillâh. Elhamdü lillâh. Elhamdü lillâhil lezî Et’amenâ ve sekânâ ve cealenâ minel müslimîn. Ve Rahmetullâhi ve Berakâtühû alâ sâhibit ta’âmi vel âkilîn. Ni’meti Celîlullâh. Beraketi Halilullâh. Şefâ’at Yâ Rasûlallâh. Allâhümme zid velâ tenkus bi hürmetil Fâtihah.

 

Anlamı: Kovulmuş olan şeytanın şerrinden Allah’a sığınırım. Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla. “Yiyiniz, içiniz, fakat israf etmeyiniz. Çünkü Allah israf edenleri sevmez.” Azim olan Allah doğru söyledi. Allah’a hamdolsun. Allah’a hamdolsun. Allaha Hamdolsun ki; Bizi yedirdi, içirdi ve müslüman kıldı. Allahın Rahmeti ve Bereketi bu sofraların sahibine ve sofradan yiyenlere olsun. Yüce Allah’ın Nimeti, Halilullah bereketi kıl. Ya Rasulullah bize şefaat eyle. Allah’ım Fatiha hürmetine nimetlerini arttır, eksiltme.

 

 

 

Bu yazı 5330 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Bunlar da ilginizi çekebilir