Tucson’un Avrupa Başarısı

Dünyanın önde gelen araba üreticisi olan Hyundai, Eylül ayında satışa sunduğu tamamen yeni Tucson SUV modeli ile birlikte Avrupa’da başarılı bir satış grafiği yakaladı. Selefi ix25’in yerini alan yeni Hyundai Tucson, markanın Avrupa’da en hızlı satan modeli olma başarısını gösterdi.

tuscon

Satışa çıktıktan sonraki 4 aylık sürede Hyundai, Avrupa genelinde 85.000 yeni Tucson satışı gerçekleştirerek, modelin şimdiden başarılı olduğunu ortaya koydu.

Hyundai Motor İngiltere CEO’su Tony Whitehorn, konuyla ilgili yaptığı açıklamada ” Tamamen yenilenen Tucson, birçok ödül sahibi i10 modelinin satışlarını geçerek markanın en hızlı satan modeli oldu.”

“Bu yıl Eylül ayında satışa çıkan ödüllü model Hyundai Tucson, Avrupa genelinde 85.000 satış rakamına ulaştı. Hyundai’nin Çek Cumhuriyeti’ndaki fabrikasında, tam kapasite ile üretilen Hyundai Tucson’ın tasarım, araştırma ve geliştirme çalışmaları tamamen Avrupa’da, yine bu pazardaki müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere üretildi.”

Hyundai Tucson, ülkemizde 132 beygir güç üreten 1.6 GDI Benzinli, 177 beygir güç üreten 1.6 GDI Turbo Benzinli ve 2.0 CRDi Dizel motor seçenekleri ile satılıyor. Hem manuel hem de otomatik şanzıman ile tercih edilebilen bu motor seçeneklerinden yalnızca 1.6 GDI Turbo ve 2.0 CRDi versiyonları 4×4 olarak satın alınabiliyor.

Hyundai’nin Çek Cumhuriyetindeki fabrikası şu sıralar 7. yılını kutluyor. Bugüne kadar 1.8 milyon otomobil üreten bu tesis, markanın yeni modelleri için büyük önem taşıyor.

Hyundai markasının yıllık 200.000 otomobil üretimi de Türkiye fabrikası tarafından karşılanıyor. Güney Koreli markanın Avrupa pazarı için yıllık 500.000 otomobil kotası bulunuyor.

Hyundai herzaman olduğu gibi harikalar yapmış gibi görünüyor. Bizde sizlere araba alma imkanı olmayan yeni çıkan sürmek istediğiniz arabaları farklı bir tarzda araba oyunları şeklinde oynamanız için harika bir site hazırladık sizde sitemize tıklayarak iki kişilik oyunlar ait kategoride bulunan birbirinden harika oyunları oynayabilirsiniz. Sitede bulunan resimlere tıkladığınızda süper sürüş tekniklerini oyna linkine basarak göreceksiniz istediğiniz oyunda yeni arabaları seçebilir ve istediğiniz oyunu oynayabilirsiniz.

Bu yazı 791 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak