Telefonda konuşma teknikleri

Paylaş
 

Önemli gördüğünüz biriyle telefonda konuşurken  veya telefonda mülakat yaparken söylediğiniz birkaç söz hayatınızı çok değiştirebilir. Bu nedenle aşağıdaki tavsiyelere göz atmanız faydalı olabilir.

Telefonda güçlü durun

Telefonda karşınızdaki sizin sesinize odaklanacaktır. Sesinizdeki kırıklar veya kararsızlıklar size negatif lanse eder. Bunun önüne geçmek için telefonda güçlü ve kararlı bir ses tonu kullanmanız faydalıdır. Güçlüden kasıt bağırarak konuşmanız değildir. Güçlü konuşmak kendinden emin birinin ne söylediğini bilir tarz da konuşmasıdır.

Telefonda bu şekilde konuşabilmek için telefon öncesinde adrenalin ve endorfin gibi size güç katan hormonlarınızın canlanması için bir iki hareket yapabilir veya kendinizce keşfettiğiniz metodlar uygulayabilirsiniz. Ne yaptığınız önemli değil, önemli olan telefondan önce adrenalininizin tavan yapması, kendinizi güçlü hissetmeniz.

Dinamik bir ses tonu kullanın.

Telefonla konuşurken dinamik bir ses tonu kullanın, sanki baş başa değil de bir salona konferans verir, bir şeyleri anlatır gibi havaya girin. Bu numara mülakatlarda çok etkilidir.

Pozitif bir ses tonu kullanın

Konuşurken pozitif bir ses tonu kullanmak hatta gülümsemek sözlerinizi etkili kılar.

Tedbirli olun

Çok önemli bir görüşme yapacaksanız olası aksiliklere karşı önlem almalısınız. Ocakta yemek olması, bilgisayar ekranında borsa takibi şeyler konsantrasyonunuzu, dolayısıyla da konuşmanızı olumsuz etkiler. Yada odaya aniden birisinin girmesi veya şarj bitmesi gibi şeyler sizi sabote edecektir. Tedbirli olun.

 

Bu yazı 1665 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak