Sinüzite iyi gelen bitki çayları

Paylaş
 

Sinüzite iyi gelen bitki çayları nelerdir, sinüzite ne iyi gelir ?

Sinüzit nemli bölgelerde yaşayanların korkulu belasıdır. Özellikle bünyesi zayıf kişilerde sıkça görülür ve zaman zaman hayatı felç edecek derecede şiddetli baş ağrılarına sebep olur.

Oysa ki sinüzitten korunmak oldukça kolaydır. Başı sıcak tutmak, rüzgardan korumak, cereyanda kalmamak, saçların kuru olmasına dikkat etmek sinüs iltihaplarına karşı etkili çarelerdir.

Bununla birlikte sinüzit ağrıları kronik olarak her hafta veya birkaç haftada bir başa saplanır ve en az birkaç saat sürer. Bazı kişilerde birkaç gün de devam edebilmektedir.

Baş önemli bir uzvumuzdur ve onun ağrıması bizi iş göremez, hayattan lezzet alamaz hale getirir. Böyle durumlarda bitki çayları ile derdimize derman ararız.

Eğer sık sık sinüs yollarınız tıkanıyorsa açmak için okaliptüs, nane, adaçayı, böğürtlen ve papatya çayı gibi doğal bitki çaylarını değiştire değiştire içmek bölgeyi yumuşatacak ve tıkanıklığın daha kolay açılmasını sağlayacaktır.

Aktarlardan alacağınız şifalı bitkileri bitki çayına dönüştürmek oldukça basit. Önce Çaydanlığın yarısına kadar su koyacak ve kaynamasını bekleyeceksiniz. Kaynadıktan sonra da bir tutam bitkiyi ekleyip 8 dakika demlenmesini bekleyeceksiniz. Demleme süresince çaydanlığın üzeri kapılı, altı da kısık olacak.

Bu şekilde hazırlanan bitki çayları sinüzit tedavisinin yanı sıra boğaz ağrısı, öksürük, nezle, grip ve mide üşütmesi için de kullanılır. Mide üşütmesi hakkında detaylı bilgi için:

Mide üşütmesine ne iyi gelir

 

Kaynak: http://okur.co/

Bu yazı 1565 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak