Sedat Atilla’dan Bomba Gibi Bir Röportaj!

Paylaş
 

Mesleğinde 40 yıllık çalışmasını sürdüren usta gazeteci Sedat Atilla, geçtiğimiz günlerde gündeme bomba gibi düşecek bir röportaj yaptı ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık bakanı olan Faruk Çelik ile gündeme ve yatırımlara dair konuştu. Röportajında geçen pek çok konuşma, yeni çalışmaların ne şekilde ilerlediği, elektrik ile ilgili sorunların çözülmesi, sulama çözümleri ve okullar ile ilgili yeni çalışmaları kapsıyor ve oldukça iddialı açıklamalar bulunuyor. Şanlıurfa haber konusunda önemli çalışmalara imza atan Sedat Atilla, Bakan Çelik ile birlikte yaptığı röportajını, detaylı olarak bizlere sunuyor.

 

Şanlıurfa Referandumdan Sonra Elektrik Sorununu Çözecek!

Şanlıurfa ile ilgili olarak tarımsal sulama ve elektrik sorunu uzun süredir gündemde olan bir konu ve bu konu ile ilgili olarak çeşitli çalışmalar yapılıyor. Şanlıurfa haber konusunda önemli çalışmalara imza atan Sedat Atilla tarafından yapılan röportajda, Bakan Çelik tarafından anlatılan ve üzerinde durulan konular, elektrik sorununun çözümüne işaret ediyor. Sulama ile ilgili organize edilen ve üzerinde çalışılmış olan tasarının şu an Başbakanlıkta olduğunu söyleyen Bakan Çelik, referandumun hemen ardından bu sorunu kökten çözeceğini ifade etti.

 

Eğitim Kampüslerine Okullar İnşa Edilecek!

Şanlıurfa’nın ünlü gazetecisi Sedat Atilla’nın sorularına yönelik açıklamalarda bulunan Bakan Çelik, Milli Eğitim ile ilgili açıklamalarını da yaptı. Bu tarihlerden itibaren, şehir içerisinde farklı mekanlarda ve bölgelerde farklı farklı okul binaları kurmak yerine, kampüslerin içerisine okul alanlarının inşa edileceğinin sinyallerini verdi. Bu sayede öğrencilerin güvenliklerinin daha iyi olacağının altını çizen Bakan Çelik, yaptıkları çalışmalarda gayet verimli bir şekilde ilerleteceklerinin de sinyallerini vererek, okullaşma konusunda çok daha nitelikli hizmetlerin ön plana çıkacağını duyurdu.

Eğitimde Sınıf Mevcudu Yeniliği!

Eğitim söz konusu olduğu zaman pek çok çalışmanın önem arz ettiğini belirten Bakan Çelik, Şanlıurfa haber Sedat Atilla’ya, öğrenci mevcutları ile ilgili bir çalışma yaptıklarının sinyalini verdi ve açıklamasını sürdürdü. Artık sınıf mevcutlarının 80 gibi sayılarda değil, 30’lu sayılarda gezeceğinin altını çizdi. Hatta gelişmiş illerde, bu sayının 20 ya da 25 gibi seviyelere indirilmesi gerektiğini de vurgulayan Bakan Çelik, Şanlıurfa konusunda eğitime ciddi artılar sunulacağının ipucunu verdi.

Kaynak: http://www.medyaurfa.com/

video embed :

Bu yazı 1188 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Bunlar da ilginizi çekebilir