Pırlanta mı çiçek mi

Paylaş
 

Pırlanta ziynetler başta olmak üzere lüks tüketimi hedefleyen mücevherat sektörü günden güne yıldan yıla özellikle de ülkemizde büyümeye devam ediyor.

Bir yandan da bir tutam kır çiçeğinin sevgiyi en güzel ifade edebilecek hediye olduğu söyleniyor. Aşk ve sevgide karşımızdakine sevgimizi ifade edebilmek isteriz. Bunun en kestirme ve en etkili yolu hediye vermektir. Verilecek hediyenin manevi yönünün mü yoksa maddi yönünün mü daha ağır bastığı sürekli tartışılagelmektedir.

Çiçek romantizmi pırlanta ise fedakarlığı temsil ediyor bence. Çiçek “sana elimde ne varsa sunacağım” demek iken pırlanta “senin için yapacağım fedakarlığın ucu açık, gerekirse daha çok çalışacağım, daha fazla kazanacağım, her türlü seni mutlu edeceğim” anlamı taşımaktadır.

Pırlanta tektaş yüzük, size başkası tarafından verilirse bir anlam taşır. Yoksa kişinin pırlanta yüzük sahibi olmasının ona katacağı bir değer yoktur.

Benim düşüncem pırlanta ve çiçek kıyaslamasında pırlantanın arayı giderek açtığı, çiçekle böcekle sevgiliyi mutlu etmenin bu saatten sonra pek mümkün olmadığıdır.

Bu yazı 985 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak