Penguen dansı nasıl yapılır ?

Şimdi de bu çıktı, “Penguen Dansı!” Önce Suudi Arabistan’da başladı sonra diğer ülkelere yayıldı. Youtube da “Penguen dansı nasıl yapılır” videoları izlenme rekorları kırıyor. Dansın  Suudi Arabistan’dan yayılması çok ilginç geliyor kulağa. Genellikle bu tür şeyler önce batıda başlar. Bu sefer tersi oldu, bir dans türü muhafazakar bir ülkede başladı, batılı ülkeler başta olmak üzere tüm dünyaya yayıldı.

Dans şu şekilde yapılıyor; Önce arka arkaya dizilip tren yapıyorsunuz. En öndeki kendi belini arkadakiler önündekinin belini iki yandan tutuyor. Böylece tren şekli alıyorsunuz. Ayaklar ise birleşik, tıpkı penguenler gibi. Daha sonra ilk olarak sağ ayak yana doğru iki kere savruluyor ve ayaklar yine birleştiriliyor. Aynı hareket sol ayakla yapılıyor. Ayaklar birleşik olarak öne doğru yarım ayak boyu sıçranıp hemen gövde geriye atılıyor çeyrek ayak boyu geriye sıçranıyor. Bunları yaparken ayakların birleşik olmasına ve öndekinin belini bırakmamaya özen gösteriliyor. Son olarak da üç adım öne sıçranıyor. Sonra yeni baştan..

Bu keyfe keder şekilde devam ediyor. Özetlersek iki sağ savur iki de sol. Ayakları birleştirip öne yarım ayak sıçrayıp hemen geri yerine sıçra. Daha sonra üç ileri sıçra. Esas itibariyle Arapların ve Kürtlerin halk oyunlarına benziyor penguen dansı. İsterseniz Arap halk oyunları videosunu izleyin, çok benziyor. Birde kumda çıplak ayakla yapılıyor Penguen Dansı. Bu nedenle sahillerde turistler arasında pek de revaçta.

Penguen dansını nasıl yapıldığını anlattık ama bir çift sözümüz olacak. İnsanoğlu atomu parçalayacak derecede zeki, dantelden masa örtüsü örecek kadar maharetli, zarif ve sabırlı olmasına rağmen nasıl oluyor da sürekli Selfie dir Penguen Dansı dır saçma sapan şeyler moda oluyor anlamak mümkün değil. Değerli gençlerimiz elalemin bilimini tekniğini kendilerine örnek alacağına abuk sabuk şeylere özeniyorlar.

Sevgili gençler;

Hayattaki amacınız başta kendiniz olmak üzere çevrenize ve ülkenize yararlı olmak olsun. Zehir gibi çalışan beyninizi insanlık yararına proje üretmek için çalıştırın. İnsan gibi dünyanın en zeki yaratığı, penguen, timsah, yengeç gibi hayvanlara özeniyor. Olacak şey değil. İnsan olabildik mi de hayvanlaşmaya çalışıyoruz?

 

Bu yazı 2159 kere okundu.
  • Site Yorum

3 adet yorum var.

  1. nisa dedi ki:

    cok guzel biz diramada bahar senlikleri icin belki bu oyunu oynariz

  2. miray dedi ki:

    Bu oyun bir harika biz sınıf olarak bu oyunu 23 nisan da gösteri olarak yapacağız.Size de öneririm bu oyunu öğrenmelisiniz size iyi başarılar.

  3. koza dedi ki:

    İnsanların biraz olsun eğlenmek adına birşeyler üretmeleri bence güzel. Penguen Dansı bilim, sanat vb. şeylerle ilgilenmeye engel değil. Unutulmamalıdır ki atomu parçalamayı başaran insanoğlu Hiroşima ve Nagazaki’de binlerce insanı acıya boğdu. Güzellikle kalın.

Bir yorum bırak