Mide ağrısına ne iyi gelir İbrahim Saraçoğlu cevaplıyor

Mide ağrısına ne iyi gelir, merak ediyorsanız cevabı yazımızda. Kronik mide ağrısı çekenler için Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun önerileri şunlar:

Helicobacter Pylori kaynaklı mide ağrılarına karşı brokoli kürü

Eğer midenizde zaman zaman ağrı, şişkinlik oluyorsa, yediklerinizi hazmetmede güçlük çekiyorsanız sebebi Helicobacter Pylori olabilir. Midenin asitli sıvısında bile aylarca yaşama becerisi gösterebilen bu bakteri türü çoğu mide ağrısının başlıca sebebidir.

Bu mikrobun kırılması için Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu brokoli kürü önermektedir. Hazırlanması kolay olan bu kür öğünlerden yarım saat önce içilmelidir. Yapılışı şu şekildedir:

Yarım litre suyu kaynatınız ve içine ikiyüzelli gram brokoli atınız. Birkaç dakika sonra ocağın altını kapatınız. Ilıyınca brokoli kürü hazır olur. Bu kürü üçe bölüp sabah-öğle-akşam öğünlerden yarım saat önce aç karnına içeceksiniz. Yani her gün ayrı bir hazırlanmalıdır.

Brokoli kürünü bir hafta uygulayıp üç gün uygulamayacaksınız. Sonraki hafta yine uygulayıp üç gün uygulamayacaksınız. 3. Hafta da uygulayınca kürün uygulama süresi sona eriyor. Haşlanmış brokoliyi yeyip yememek size kalmış. Asıl faydalı olan suyudur.

Mide yanmalarını bastırmak için

Reflü veya mide yanmasını kısa sürede bastırmak istiyorsanız bunun için Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu süt kürü uygulanmasını önermektedir. Mide yanması başlayınca iki yudum soğuk süt için. Bu yanmayı yatıştıracaktır. Bir süre sonra ağrı devam ederse iki yudum daha için.

Süt kürünün uygulanması bu kadardır. Sütün bundan fazla içerseniz gaz yapar, tam tersine mide ağrısına yol açabilir. Süt ile geçmeyen mide ağrılarını dindirmek için asla daha fazla süt içme yoluna gitmeyiniz.

Gastrit tedavisine yardımcı meyve

Eğer gastritten şikayet ediyorsanız   Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu bunun için Trabzon hurmasını tavsiye etmektedir. Bu meyve mideyi rahatlatarak gastrit ağrılarını hafifletir. Aynı zamanda midedeki bakteri oluşumunu dengeler, bağırsakları rahatlatır. Bu meyveyi yemeden önce kabuğunu soyunuz.

Ülser sorunu olanlar karnabahar yesin

Lahana, karnabahar, brokoli, bürüksel lahanası aynı ailenin parçasıdır. Bunlar mide dostu sebzelerdir. Ülseri olanların özellikle karnabaharı fazlaca tüketmeleri gerekir. Bu sebzeden maksimum oranda istifade etmek için brokoli küründe olduğu gibi suyunu ve kendisini haşlayıp aç karnına tüketmek gerekir.

Şişkinliğe karşı limon kürü

Eğer ciddi mide rahatsızlığınız yok ise mide gazı ve şişkinlik sorunlarını limon kürü ile aşabilirsiniz. Yarım bardak suya bir limon tamamını sıkın ve için. Bir süre dolaşın, şişkinlik kaybolacaktır. Kronik mide rahatsızlığınız var ise bu kürü uygulamayın. Bunun yerine Kaynamış bir bardak sura bir tutam melisa atın, birkaç dakika demlenince içiniz.

Yukarıdaki kürler Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun çeşitli zaman ve yerlerde mide rahatsızlıkları için verdiği tavsiyelerin derlenmesiyle oluşmuştur. Bu kürlerin asla doktor tedavisi yerine geçmeyeceğini, tedaviye yardımcı kürler olduğunu, dozundan fazla uygulanması halinde ters etki yapabileceğini unutmayınız.

Daha fazla bilgi için aşağıdaki linki tıklayınız…

Mide Ağrısına Ne İyi Gelir ?

Bu yazı 1584 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Elif dedi ki:

    Hocam teşekkür ederim başarılı bir yazı olmuş mide ağrısına çözüm oluyor.

Bir yorum bırak