Meyve ve Sebzelerin Faydaları

Artan kanser kakaları ve sindirim sistemi sorunları insanımızı gittikçe daha doğal beslenmeye meyve ve sebzenin olabildiğince organiğini aramaya itiyor.

Her biri binbir mucize ve şifa dolu olan meyve ve sebzeler, bilinçli tüketildiğinde vücudu daha dirençli kılarak hastalıklara karşı koruyor, hatta ömrü uzatıyor.

Meyvelerin Faydaları

Her biri bir başka derde deva olan meyveler faydaları bilince daha bir faydalı. Örneğin hurmanın vücudumuzdaki şeker oranını dengelediğini biliyor muydunuz ? Özellikle hamile bayanların şeker krizlerinde çikolata yerine hurmayı tüketmeleri öneriliyor. B6 ve magnezyum takviyesi, folik asit ihtiyacının giderilmesi ve doğumu kolaylaştırmak için hamile bayanlara hurma öneriliyor.

Tüm meyveleri burada tek tek saymak mümkün değil http://www.faydalari.com/Kategori/yiyecekler/meyvelerin-faydalari/  adresinden daha fazlasını öğrenebilirsiniz.

Sebzelerin Faydaları

Çocukların ayak dirediği sebzeler de düzenli tüketilirse sağlıklı bir yaşam vadediyor. Esasen sebze-et ağırlığını iyi ayarlamak lazım menülerde. Et tüketmemek A ve B vitaminini yeterince alamamıza sebep olduğu gibi sebzesiz bir hayat da sağlıksız bir yaşama işaret ediyor.

Mesela bir çok çocuğun pek yanaşmadığı kara turpun ne kadar faydalı olduğunu bilseniz, turp salatasını sık sık yersiniz. Bağışıklık sistemini güçlendiren kara turp alerjiye de iyi geliyor. Nasip olursa bir başka yazımda alerjik öksürük tedavisi için şifa olan ballı turp kürünün tarifini de vereceğim.

Turp bile bu kadar faydalı ise diğerlerini siz düşünün… Ya da tıklayın öğrenin…

 http://www.faydalari.com/Kategori/yiyecekler/sebzelerin-faydalari/

Bu yazı 755 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak