Kötü yönetici eşinizle aranızı bozabilir!

Hepimiz ekmek parası için her gün yollara düşüyoruz. Kimimizin işi zor kimisininki daha zor. İşyeri ekmek kapısı olduğu kadar da stres kaynağı aynı zamanda. İşyerinde yaşanan sorunların eve yansıması ailr huzurunu kaçırabiliyor. Özellikle işyerinde patron veya yöneticilerin negatif tavırları çalışanların aile hayatlarını olumsuz etkiliyor.

Sorunların başı negatiflik

Çalışanını negatif yolla motive etmeye çalışan yönetici sorunların kaynağını oluşturuyor. Ruh hali bozulan çalışan eve gittiğinde asık suratlı ve anlayışsız oluyor. Bu da eşi ve çocuklarıyla problem yaşamasına neden oluyor. Aslında bu bir kısır döngü. Ailesiyle problem yaşayan kişi işyerinde daha da başarısız oluyor. Unutkanlıklar, basit hatalar, işin bir türlü neticelendirilememesi işyerindeki verimi düşürüyor. Başarısız çalışan daha fazla negatif tepki alıyor.

Çare iletişimde

Maalesef ülkemizde altında çalışan personele negatif yolla baskı uygulayarak iş yaptırmaya çalışan yöneticiler çoğunlukta. Sonuçta verim düşse de bazılarının yöneticilikten anladığı altındaki personeli ezerek verim almaya çalışmak. Çalışanın bu durumun kısır döngüye çevrilmemesi için ailesiyle iletişimin iyi olması gerekiyor. İşyerinde yaşadığı olumsuzlukları eşe anlatmaktan çekinmemelidir. Böylece eşiniz asık suratınızın nedenini de anlamış olur. Evinde gerginliğini atmayı başarabilen çalışanın hem işyerindeki performansı artacak hem de ailesi ile problem yaşamayacaktır.

 

Bu yazı 705 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Lalegülkaranfil dedi ki:

    Ne kadar güzel, büyükler (toplumda) bundan ders almalı, metot edinmeli. Sağolun, sevaptır bu yazıyı yazmak, okumak ve uygulamak..

Bir yorum bırak