Korunma duası

Paylaş
 

Bazen kendimizi yapayalnız. savunmasız, hatta giyinikken bile çıplak hissederiz. Sanki dünyanın tüm namluları bize çevrili, tüm bıçakları bize saplanmaya hazır beklemektedir. Esirgeyen ve bağışlayan Rabbimiz bizi her daim koruyup kollasa da bizim zayıf imanımız bunu yeterince hissedemeyebiliriz. Sığınacak güvenli liman ararız bazen. Halbuki Allahtan başka sığınacak güvenli yol yoktur.

Kendimizi zayıf ve çaresiz hissederiz bazen. Sanki yırtıcılar üzerimize saldırmayı beklemektedirler. Esasen müminin silahı kalbindeki iman dilindeki besmele ve evradı ezkar ve aldığı abdesttir. Kendimizi korunmasız hissettiğimiz anlarda, yolculukta, kalabalıkta, yalnızken, karanlıkta… hep O’na sığınmalıyız. Bizi O’ndan başka koruyacak yoktur.

Tehlikeye, düşmana, belaya, musibete, üç harflilere, kazalara, afetlere karşı korunmak için aşağıdaki duayı okuyabilirsiniz.

korunma duası

Korunma Duası

Korunma Duası Okunuşu: Allahümme ellif beyne kulubina.Ve aslih zate beynina,uehdina sübüle’s- selam, ue neccina mine’z-zulümati ile’n-nur,ve cennibne’l-fevahışe ma zahara minha ve ma batane.Ve barik lenafi esma’ına ue ebsarina ue kulubina ue ezuacina ve zürriyyatina.Ve tüb ‘aleyna inneke ente’t-tevvabü’r-rahim.Vec’alna şakirine li-ni’amike müsnine biha ‘aleyke kabiline leha ve etimmeha ‘aleyna.
Korunma Duası Anlamı: Allah’ım! Kalplerimizi birleştir, aramızı ıslahet, bize kurtuluş yollarını göster, bizi karanlıklardan aydınlığa çıkar, bizi her türlü çirkinliklerden,açığından ve gizlisinden uzaklaştır. Bize kulaklarımızı, gözlerimizi, kalplerimizi, eşlerimizi ve neslimizi mübarek eyle. Tövbelerimizi kabul eyle, şüphesizki sen tövbeleri çok kabul edensin, çok merhametlisin. Bizi nimetlerine şükredenler, nimetlerinle seni övenler, verdiğin nimetleri kabul edenler eyle ve bize nimetlerin devamım ihsan eyle. (Hakim, De’avat, No;977;İbn Hıbban,Ed’ıye,No:996)

 

Bu yazı 2384 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak