Karınıza bunları yapmayın !

Kadınlar bazı konularda hassastır. Küçük bir hareketinizle onları incitebilirsiniz. Bunları yaparsanız beklemediğiniz tepkilerle karşılaşabilirsiniz.

TV seyrederken onu unutmak

Diyelim ki maç veya film seyrediyorsunuz. Televizyona o kadar odaklandınız ki eşinizin odada olduğunu unuttunuz. Eşiniz size bir şey sordu veya bir şeyden bahsetti, siz de duymadınız veya tepki vermediniz. İşte bu hareket kadınların sinir oldukları bir şeydir. Eşiniz bundan türlü türlü anlamlar çıkarıp size sinir olacak, burnunuzdan fitil fitil getirecektir. Eşinizin kendisini dışlanmış veya önemsiz hissetmemesi için buna dikkat edin.

Ona sormadan program yapmak

Emrivaki ile karşılaşmak kadınları oldukça sinirlendirir. Bazen ona sürpriz yapmanız hoşuna gidebilir ama program yaparken eşinize danışmamayı alışkanlık haline getirmeniz sizin için eksi puandır. Böyle bir durumda eşiniz sizin onu kaale almadığınızı düşünür. Sakın filmlere kanıp ikide bir emri vaki yapmayın, program yaparken eşinize sorun.

Onu dinlermiş gibi yapmak

Kadınların erkeklerden fazla konuştuğunu herkes bilir. Kadınlar aynı zamanda dinlenmek de ister. Onu dinlermiş gibi yapıp tek kelimelik cevaplar kurarsanız eşinizi sinir etmiş olursunuz. Kadıncağız incir çekirdeği kadar meseleler için kompozisyonlar kuruyor, farklı farklı örnekler veriyor, siz “tabi, olur, olmaz, bakarız” diyorsunuz. Doğal olarak “hepsi bu kadar mı?” diyecek eşiniz. Konuşmak kadınlar için sadece meseleyi anlatma aracı değil aynı zamanda insanlarla bağ kurma aracıdır. Sizin konuyla ilgili görüşünüz “tabi” ile açıklanabilse dahi bir iki cümle olsun kurunuz. Yoksa bir süre sonra sinirden köpürebilirler.

Arkadaşlarına laf etmek

Eşinizin arkadaşlarını sevmiyor olabilirsiniz ama onları küçümser, dışlar veya alay ederseniz eşiniz arkadaşlarının avukatlığını yapacak size de çok sinir olacaktır. Eşinizin arkadaşlarını umursamamak da öyledir. Tersine gereğinden fazla ilgi gösterirseniz de başınıza bela almış olursunuz. Eşinizin arkadaşları ile ilişkilerinizde diplomat çizgisinde olmalısınız.

 

Bu yazı 946 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. metin dedi ki:

    Gul ile bulbul de gercekten cok güzel yazilar var.

Bir yorum bırak