İnternetten nasıl para kazanılır (7)

Paylaş
 

İnternetten blog yazarak para kazanmak

İnternetten para kazanmak isteyenlerin eninde sonunda deneyeceği bir şeydir, blog yazmak. Blog yazarak para kazanmanın prensibi şu blog yazma sitelerine üye olup blog yazmaya başlanıyor. Blogunuz tutulmaya başlayınca reklam almaya başlıyorsunuz. Aldığınız reklam üzerinden de para kazanıyorsunuz. Burada akla gelen sorulardan birisi acaba blog mu yazsak, yoksa web sitesi mi kursak?  İkisinin de kendine göre artıları eksileri var. Ama ben, internet sektöründe yeniyseniz blog yazmaktan başlamanızı öneririm. Çünkü web sitesi kurmak bir maliyet gerektiriyor, seo ayarları, nasıl idare edileceği sizin için sorun ve masraf. Aynı zamanda yeni bir web sitesi Google’da üst sıralara çıkamayacağı için kaliteli içerik girseniz de okuyanınız olmaz.

Blog yazarsanız domain veya host probleminiz olmayacak. Herhangi bir yerlere para da vermeyeceksiniz. Bugün üye olun hemen başlarsınız, üstelik yazınıza herkes kolaylıkla ulaşabilir.

Blog aslında bir internet günlüğüdür. İnsanlar yaptığını, yediğini, içtiğini paylaşmayı severler. Blog bu fikirden çıkmış. Sonra fazlaca ziyaret edilen bloglar bunun üzerinden para kazanmaya başlamış.

Blog yazmak sizi teknik açıdan zorlamayacaktır. Blog sitesine üye olduktan sonra yazınızı ilgili yere yapıştırıp düzenleme butonlarıyla düzenlersiniz ve yayınlarsınız işte o kadar. Blog konusunda sizi zorlayabilecek husus insanların ilgisini çekebilmekte. Çünkü internette milyonlarca web sitesi ve blog var, sizin bloğunuzu neden okusunlar ? Yani blog yazmadan önce kendini tartsanız iyi edersiniz. El yumruğunu yemeyen kendi yumruğunu çekiç zannedermiş.

Diyelim ki bloğunuzu yazmaya başladınız, ziyaretçiler geliyor, sıra geldi reklam almaya. Google’nın reklamcılık sistemi adsense favori reklamcılardandır. Başka reklamcıları da tercih edebilirsiniz. Reklam işlerinin ne şekilde yürüdüğünü sonraki yazılarımızda bulacaksınız.  Sonraki yazımızda ise blog yazmanın püf noktaları hakkında bilgi vereceğiz.

Bu yazı 786 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak