İnternetten nasıl para kazanılır (6)

İnternetten mail okuyarak para kazanmak

Mail okuyarak para kazanmak herhangi bir meziyeti olmayan, bol bol vakti olan kişiler için cazip bir fikirdir. Özellikle masa maşı bir işte çalışıyorsanız veya ev hanımıysanız, alacağınız paranın miktarına aldırış etmeden (ne de olsa paradan gelen para) balıklama atlayacağı bir konudur.  Mail okuyarak para kazandırmayı vadeden bir sürü site var. Fakat konuyu biraz araştıranlar bunun oldukça riskli bir yöntem olduğunu görüyoruz bu riskleri sıralarsak;

-Virüslü mail alıp gizli bilgilerinizin kimliği belirsiz kişilerin eline geçmesine neden olabilirdiniz.

– Onca zaman mail okuduktan, reklamlara tıkladıktan ve çalıştığınız firmanın her türlü dediklerini yaptıktan sonra paranızı vermeyebilirler.

-Firmanın dediklerini uzun süre yapmanıza rağmen toplayacağınız puan dişinizin kovuğuna yetmeyebilir.

İsterseniz mail okuyarak para kazanma mantığını anlatalım. Bu işlerle uzun süredir uğraşan kişiler var.  Bu kişiler bazı firmalarla reklam anlaşması yapıyorlar. Bu affiliate türü veya başka türlü olabilir. Bazı firmalarının reklamının yapılması, bazı internet sitelerinin ziyaret edilip bu sitelerin Google gözünde değerlendirilmesi gerekir. İşte bu kişiler maille reklam anlaşması yaptıkları firmaların internet bağlantılarını yapıyorlar, siz de bunları okuyarak ve paylaşarak reklama aracılık etmiş oluyorsunuz. Ayrıca firmaya başka üyeler de kazandırarak puan topluyorsunuz. Hedeflenen bunun karşılığında para almak. Sorun şu ki alınacak para ya hiç verilmiyor veya tatmin edici olmayabiliyor. Bu durum karşısında muhatap alacağınız bir kişi bile bulamazsınız. Bu işi yapan kimliği gizli kişiler uzun yıllardır bu işi yapsalar da kimliklerini gizli tutarlar. Bu kişilerin yalnızca e posta veya internet adresi üzerinden bağlantı kurmuşsunuzdur ve bu kişiler için e postalara cevap vermemek veya yeni bir internet adresi üzerinden kaldığı yerden devam etmek sorun değildir.

Bu yazımızda mail okuyarak para kazanmak hakkında bilgi verdik. Yazı biraz uyarı mahiyetindedir. Mail okuyarak para kazanmak aynı anket doldurarak para kazanmak gibi riski bol getirisi az işlerdendir, uzak durmanızı tavsiye ederim.

Bir sonraki yazımız son yıllarda yeni yeni gündeme gelen Affiliate marketing yani satış ortaklığı yöntemi ile internetten para kazanma yolunu anlatacak.

Bu yazı 625 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak