İnternetten nasıl para kazanılır (12)

Paylaş
 

İnternetten editörlük yaparak para kazanma

Editörlük deyince aklınıza çok büyük bir şey gelmesin. İnternet sitesinden para kazananlar genelde aynı anda onlarca siteyi idare etmeye çalışırlar. Çünkü internet sitesi pek para getiren bir şey değildir. Ancak birkaç tane site olursa bunların toplam geliri biraz olsun dişe dokunur olacaktır. İnternet siteleri ile ilgilenemeyenler çareyi editör aramakta bulmuşlardır.

Editör dediğimiz kişi yazıları düzelten kişi demektir. İnternet sitelerini yükseltebilmek için günde fazlaca yazı girmek gerekir. Düşünün ki her gün onlarca hatta yüzlerce yazı girilmesi gerekiyor. Üstelik kopyala yapıştır olmayacak. Bazı site yöneticileri çareyi editör tutmakta bulmuşlardır.  Site sahibi düzeneği kurmuştur. Sitesinin konusu ile ilgili haber ve yazı çeken botlar kullanır. Bu botlar o anda yayınlanan yüzlerce yazıyı getirir. Birisinin gelen yazılardan bazılarını seçip üzerinde birkaç değişiklik yaparak yayına hazırlaması gerekir.  Editör bunu yapar. Aslında zormuş gibi görünse de aslında o kadar da zor değildir. Ama biraz vakit gerektirir. Önünüze gelen yazıda önceki yazımızda belirttiğimiz SEO uyumlu makale şartlarını taşıması için değişiklikler yapılır.

Editörlüğün ücreti düşüktür. Yani internette epey vakit harcayacaksınız az bir para kazanacaksınız. Ama avantajları da var bu yöntemin. Bir kere para kazanmak için para harcamak zorunda değilsiniz. İkincisi makale yazıp satmaya göre düzenli ve para garantili bir iş. İnternette tanımadığınız adamlarla alışveriş yaparken çok sefer kazıklanacağınızı unutmayın. Bu nedenle editörlük yapacağınız kişiyi tanımanız önemli. Makale yazıp satma işinde kimseyi tanımanız söz konusu değildir. Editörlük yapacağınız kişiyi tanır ve bilirseniz, parası az da olsa “garanti para”lı bir işiniz olur. Ayrıca yaptıkça kolay gelmeye başlayacaktır.

Yazı editörlüğünün yanı sıra, forum moderatörlüğü veya benzeri işler de yapabilirsiniz. Bu sektöre girecekseniz aşağı yukarı her işi biraz bilmelisiniz. Çünkü her işin diğeriyle ilgisi vardır.

Bu yazı 2174 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir adet yorum var.

 1. hakan dedi ki:

  İnternetten günde sadece 1-2 saat çalışarak her ay 1500$ veya daha fazlasını kazanma imkânın var hem de hiç ürün satışı yapmadan… CPA MİLYONER EĞİTİM SETİ’ yle bu mümkün!
  Normal affiliate marketing (satış ortaklığı) işinde satış başına veya komisyon alırız. CPA satış ortaklığından farklı olarak işlem başı ücret demektir.
  Örneğin bir ürün çıktı CPA şirketlerinin sitelerinde pazarlanıyor, bu ürünün size özel linki olur ve o link ile ziyaretçi başına veya form doldurma başına 2-50$ arası kazanç sağlarsınız. Gönderdiğiniz ziyaretçinin size para kazandırması için mutlaka bir ürün alması gerekmez.
  İnternette boşa geçirdiğiniz zamanı paraya çevirmek istiyor, daha iyi yaşam şartları, daha iyi bir gelecek istiyorsanız amacınız ne olursa olsun en basitinden İnternetten Para Kazanmak ise, size şunu garanti ediyorum:
  CPA MİLYONER EĞİTİM SETİ hayatınızı değiştirecek!

  CPA MİLYONER EĞİTİM SETİ’ yle sosyal ağlardan da kazanç sağlayabileceksiniz! Üstelik bunları öğrenmek için önceden bir deneyiminizin olmasına gerek yok! Kitaptaki anlatılanları uygulayarak yarım saat içinde bile kazanç sağlamak mümkün!

  Ürün satmak yok!
  Deneyim yok!
  Teknik bilgi yok!
  Reklam vermek yok!
  Uzun çalışma saatleri yok!
  Siz de artık internetten para kazanmaya başlamak istiyorsanız CPA MİLYONER EĞİTİM SETİ’ yle hemen tanışın!

Bir yorum bırak