İnternetten nasıl para kazanılır (1)

Sizin için “İnternetten Para Kazanma Yolları” yazı dizisi hazırladık. Bu bölümde internetten anket doldurarak para kazanmayla ilgili bilgiler verilecektir.

İnternetten anket doldurarak para kazanma:

İnternet hayatımıza girdi gireli internetten para kazanmayı da hayal eder olduk. Bazılarımız da internetten para kazanma hayalini kuranları dolandırma hayali kurar oldu. İnternette para kazanmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken size internette para kazanma vaadiyle dolandırmak isteyenlere karşı tedbir almanız. Kimler mi bunlar ?

İlk sırada internette anket doldurarak para kazandırmayı vaat edenler var. İnternette anket doldurup da para kazanan görülmemiş. Yok demiyorum , görülmemiş diyorum. Çünkü aslında yabancı ülkelerde internette anket doldurarak para kazananlar var, bizim ülkemizde de az da olsa var. Sorun bizim ülkedeki anket doldurtan şarlatanların gerçekten para verenlere göre çok az olması, neredeyse yüzde bir buçuk. Arayıp da bulacaksınız o dürüst yüzde bir buçuk dürüst işvereni öyle mi?

Size anket doldurtup da ne yapıyorlar diye merak edebilirsiniz. Bunun birkaç cevabı var. İlki şu; Birisi anket işi alıyor, yüz yüze anket. Fakat yüz yüze anket doldurtmak için bir sürü yerde bir sürü adam çalıştırmanız lazım. Bunun yerine anketin birazını internette para kazanmak isteyen enayilere doldurtuyorlar. İnternete girilen bilgileri eline kalem alıp kağıda geçirince yüz yüze anket yapmış gibi oluyor. Peki internetten para kazanmak için anket dolduranlar ne ile karşılaşıyor?

Bir kere anket başı aldığınız puan çok düşük, belli bir puan olmayınca da para vermiyorlar. Siz o puanı biriktirene kadar “Tuvalet beklesem daha iyi” diyorsunuz ve sıkılıp bırakıyorsunuz. Diyelim ki sıkılmadınız, inat ettiniz. Puan toplasanız da vermiyor adamlar, elinizde senediniz yok ki isteyesiniz.

İnternette anket doldurarak para kazanmayı umanları bekleyen ikinci ihtimal adamların dolandırıcı olması şöyle ki; Size anket dosyası gönderiyorlar. Anket dosyasında trojan ekli bu sayede kişisel bilgilerinizi, bilgisayar şifrelerinizi elde etmek için bilgisayarınıza gizli bir program kuruyorlar. Çok sağlam bir virüs programınız yoksa zokayı yutuyorsunuz. Adamlar sizin bilgilerinizi alana kadar size anket göndermeye devam ediyorlar. Alınca anket göndermeyi kesiyorlar, siz de bu işten de bir şey çıkmadı diye yolunuza devam ediyorlar.

İnternette anket doldurarak para kazanmayı düşünenleri bekleyen bir çok risk ve enayilik var ama hepsini saymaya değmez. Sözün kısası internette anket doldurarak para kazanmaya kalkmayın!

Bu yazımızda maalesef internetten para kazanma yolu anlatmadık. Çünkü internetten para kazanmak istiyorsanız bunun risklerini, zorluklarını ve para kazanma hayali kurarken başınıza ne gelebileceğini bilmelisiniz. Sonraki yazılarımızda uyarılarımız devam edecek. Bunun yanı sıra internetten para kazanmanın güvenli yolları, bu konuda dikkat etmeniz gereken püf noktalar detaylı olarak anlatılacak.

 

Bu yazı 581 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak