Havuzlu ev sahibi olmak

Paylaş
 

Havuzlu ev sahibi olmak ülkemizde zenginlik göstergelerindendir. Sadece bizde mi, başka yerlerde de öyledir.

Sanırım bir çok kişinin aklına “Yahu çok mu zor bu havuz işi, biz neden yaptırmıyoruz evin önüne ?” şeklinde fikir uçuşmaları konmuştur.

Aslında evin önüne havuz yaptırmak o kadar da zor değil. Önce yeri belirleyeceksin ve sonra eline kazma küreği alıp işe başlayacaksın. Betondu, fayansdı devam edeceksin..

Ama yine de profesyonellerden yardım almakta fayda var. Aksi takdirde hem estetik açıdan hem de gereksinimler açısından bazı sıkıntılar yaşanabilir. Aydınlatma olsun, havuz kimyasalları olsun hepsi ayrı bir profesyonellik ister.

Yoksa siz havuz yapımını sadece beton ile fayanstan mı ibaret sanmıştınız. Keşke havuz malzemeleri bunlarla sınırlı olsa idi. Ama öyle değil. Suyun temizliğini, devri daimini, demirini, çimentosunu, gelirini giderini, ıvırını zıvırını hatta aydınlatmasını dahi hesap etmek gerekir.

Veya hiç bunlarla uğraşmayıp bir taşerona havale etmek gerekir. Genellikle ikinci şık yaygındır. Havuzlu ev sahibi olan kişiler genelde bu işlere kafa yormaz, verir işi birine, sonra keyfine bakar.

Bununla birlikte havuz yapımı kafası çalışan kişiler için hiç de zor değildir. Zaten bu işlerin malzemelerini satan firmalara giderseniz kabataslak olarak nasıl havuz yapıldığını öğrenmiş olursunuz.

Ama şimdiden söyleyeyim, evin önünde havuz olmasının tek sıkıntısı yapım maliyetleri değil, bakım maliyetlerini de unutmamak gerekir.

Bu yazı 1397 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak