Haber Oku

Paylaş
 

İlk ayet oku. Peki neden okumayan bir milletiz ? Haber oku, hikaye oku, şiir oku, gündemdeki haberleri bul ve son dakika haberleri oku!

Oku da ne bulursan onu oku! Ama ne yazık ki okumuyoruz. Ama dinlemek ve ziyaret etmek bizim işimiz. Türbe ziyareti ve internet ziyareti had safhada. Ama kütüphaneler pek revaçta değil. Gerçi komşulara da pek gitmiyoruz.

Okumadan yazanlar var. Örneğin blog yazarları. Yaz babam yaz. Günaşırı yazan bu internet ukalaları bir hevesle blog açıp hırsla yazmaya başlıyorlar.

Boş tenekeden ne çıkar anlamıyorum. Biraz okusak ya yazmadan önce ! Fikir sahibi olmadan önce biraz bilgi edinmeyi denesek olmaz mı ?

Gerçi gazete haberlerini okuyoruz, TV’ler deki baykuşvari haberleri de izliyoruz. İzliyoruz ve izliyoruz. Biz izlerken bazıları işliyor. Su akıyor Türk bakıyor. Her gün nice fidanlar soluyor !

Okumuyoruz ama bol bol izliyoruz. Trene bakar gibi bakıyoruz TV’ye. Biz izlerken birileri bizi güdüyor. Haber okuyoruz ama kitap okumuyoruz. Çalışıyoruz ama bazen de vazgeçiyoruz.

Melankoli yapmak istemem ama bir gün biz de son dakika haberlerine konu olabiliriz. Her gün izleyici iken bir gün ekranda biz de olabiliriz.

Bu yazı 1266 kere okundu.
Etiketler:
haber oku
  • Site Yorum

Bir yorum bırak