Göbek eritmek için yapmanız gerekenler

Bölgesel yağlanmaların en baş belası olanı, görüntü olarak en çirkini göbek yağlanmasıdır.

Genellikle göbek eritmek için uygulanan diyetler başka yerlerden kilo verdirmesine rağmen göbek yağlarını eritmede çaresiz kalır.

Göbek nasıl oluşur ?

Göbek yağlarının başlıca oluşma sebeplerini hareketsiz yaşam tarzı, şekerli ve karbonhidratlı besinlerin yüksek oranda alınması ve insülin dengesizliği olarak sayabiliriz.

Göbek eritmek için neler yapılmalı ?

Kandaki şekeri kontrol eden insülin hormonunun seviyesi önemli. Çok fazla yememenize rağmen göbek çevresinde yağlanma oluyorsa insülin metabolizmanızda bozulma meydana gelmiş olabilir. Göbek eritme konusunda kararlı iseniz insülin hormonunuzu ölçtürmeniz gerekir.

Bitter çikolata, avokado, ceviz, zeytinyağı, zeytin ve çekirdek gibi besinler insülin metabolizmasını düzelttiği için göbek eritmek için yapılan diyetlerde yer alır.

Ayrıca şişmanlar üzerinde yapılan deneylerde fazla karbonhidrat alımından kaynaklanan yağların diğer bölgelere göre göbeği daha fazla yağlandırdığı tespit edilmiştir. Bu nedenle göbek sorunu olanların karbonhidratı azaltması gerekir. Öğün aralarında acıktıkça ceviz veya fındık tercih edilmelidir.

Göbek eritmek için yapılan diyetin yanında vücut kaslarını korumak için egzersiz ve spor yapılmalıdır. Vücudumuzdaki kaslar daha hızlı yağ yakılmasını sağlar. Bu nedenle göbek eritmek için sadece diyet yapılması faydalı olmaz. Ayrıca günlük yaşam tarzımızın biraz daha hareketli olması gerekir.

Göbek  eritmek için yapılması gerekenleri özetlersek:

  1. Vücuttaki insülin hormonunu ölçtürüp, sorun varsa insülin metabolizmasını düzeltici gıdalar tüketmek.
  2. Karbonhidratı mümkün olduğu kadar azaltmak. Yerine fındık, ceviz gibi besinler tüketmek.
  3. Kaliteli ve düzenli spor ve yaparak diyet nedeniyle kas erimesini önlemek.

 

Bu yazı 978 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Zayıflama Yöntemleri dedi ki:

    Yazıyı son 3 maddede çok güzel özetlemişsin admin tebrikler, göbek bölgesi en zor eriyen yerdir sporla ve diyetle birlikte desteklenmediği takdirdeo bölgedeki yağları tamamen eritmek zordur.

Bir yorum bırak