Göbek eritme teknikleri

Paylaş
 

Kilo, obezite çağımızın hastalıkları arasında yer almaktadır. Yapılan araştırmalar her iki kişiden birinin kiloları ile sorunun olduğunu göstermektedir.

Çağımızda kilo sorunlarının ortaya çıkması hiç şüphesiz, beslenme şeklimizin bozuk olmasından kaynaklıdır. Özellikle hazır gıdalar ile beslenme kiloların oluşmasının en büyük sebebi olarak gösterilir.

Obez olmak sağlıksız olmak anlamına gelmemektedir. Ancak sağlıksız olmaya giden yolun başı olarak gösterilir. Obezite sorunun uzun yıllar devam etmesi, yaşın geçmesine bağlı olarak da, ciddi metabolik hastalıkların ortaya çıkmasına ön ayak olmaktadır.

Kilolarımızın ilerleyen yıllarda ciddi sağlık sorunlarına dönüşmesine istemiyorsak, bazı durumlara ciddi anlamda dikkat etmemiz gereklidir.

Sizlere bu yazımızda asıl konumuz olan göbek eritme yolları hakkında bilgilendirme yapacağım. Göbek oluşması demek kilolarımız ile sorunlarımız olduğu anlamına gelmektedir. Göbek bölgesi tek başına eritilecek bir bölge değildir. Vücutta verdiğimiz orantısal kilo ile, kısa sürede göbek yağlarımızdan da kurtulmamız mümkündür.

Göbek eritmek ve kilolardan kurtulmak istiyorsak, aşağıda vermiş olduğumuz konulara dikkat etmemiz şarttır.

  • Zayıflama yöntemleri ve göbek eritme yollarının başında, şekerli yiyecekler ve yapay tatlandırıcılardan uzak durmak gelmektedir. Yapay tatlandırıcılar ve şekerli yiyecekler, kilo almamızın ilk sebepleri arasında gelmektedir. Bu gıdaları hayatımızdan, sağlığımız için atmamız şarttır.
  • Göbek yağlarımızdan kurtulmak istiyorsak, yeme düzenini değiştirmemiz şarttır. Karbonhidrat içeren gıdalar yerine, protein içeren gıdaları tüketmeye dikkat etmeliyiz.
  • Karbonhidrat içeren gıdaları olabildiğince çabuk hayatımızdan çıkarmamız gereklidir. Karbonhidrat içeren besinler, yağların oluşmasının temel sebebidir.
  • Diyet lifi içeren gıdalar tüketmeye özen göstermeliyiz. Diyet lifi içeren gıdalar, midede jel görevi oluşturduğundan dolayı, acıkmamızı engellemektedir ve uzun süre tokluk hissi uyandırmaktadır.
  • Göbek yağlarından kurtulmak istiyorsak, yeme içmemizin yanında, düzenli olarak spor yapmamızda şarttır. Gün içinde yarım saat yapacağımız spor, zamanla göbek yağlarımızdan kurtulmaya büyük katkı sağlayacaktır.
  • Yediklerimizi kontrol altında tutmamız şarttır. Yani gün içerisinde almış olduğumuz kalori ile yakmış olduğumuz kalorinin hesabını yapmalıyız. Gün içinde iki bin kalori alıp, iki bin beş yüz kalori yakıyorsak, zamanla kilo vermeye başlayacağız demektir.

Evet arkadaşlar sizlere özde olsa göbek eritme ve kilo verme hakkında bilgi vermeye çalıştık. Umarım işinize yarar bilgileri sizlere sunmuşuzdur. Sağlıklı ve iyi günler dileriz.

Bu yazı 1558 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak