Evde ek iş yapılabilir mi

Paylaş
 

İhtiyaçların sonsuzluğa merdiven dayadığı günümüzde maaşla yetinmeyip evde de ek iş yapma gayretine giren milyonlar soruyor “Evde ek iş yapılabilir mi ?”

Evet yapılabilir, ama bu ne yaptığınıza bağlı. Bu konudaki ilk deneyimleriniz sazanlık ile bilgisayar köleliği arasında gidip gelecektir haliyle.

Evde ek iş yapayım diye saatlerinizi enayi gibi boşa tüketecek veya bilgisayarınızı virüsle dolduracaksınız ilk zamanlar.

Her umut yitirişte yeni kıvılcımların peşine koşacak, bıktıkça, küsmeyip devam edeceksiniz. Geçim sıkıntısı bu her şeyi yaptırtıyor maalesef.

Ama yine de evde ek iş ilanları sizi bir yerlere ulaştırabilir. Çünkü internet dünyası sahtekarlardan ibaret değil. Ne var mesela bu iş ilanlarında, evde paketleme işi var,  ıvır zıvır montaj işleri var, yastık doldurma işi var, fiyonklama işi var…

Yani evde oturup bir şeyler üretmek isteyene tonla iş var. Ücretin tatmin edici olduğunu söylemek zor. Ama üç kuruş bile sıfırdan fazladır, öyle değil mi ?

Bu sektöre yönelip de mutlu olan birçok kişi var. Firmalar SSK, yol yemek ve bina gibi masraflardan kısmak için bu yöntemlere başvuruyorlar. Elbette fayda sağlıyorlar. Çalışanlar da iş verenlerde ülke ekonomisi de kazanıyor evde iş yapanlar sayesinde.

Bu yazı 929 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Bunlar da ilginizi çekebilir