Eskişehirde Gezilecek Yerler

Eskişehirde gezilecek yerlerin başında Porsuk Çayı gelir. Eskiden pis kokan bu çay Belediye tarafından temizlenince halkın ilgi odağı haline geldi. Eskişehir bir öğrenci kenti. Şehirde bulunan üniversiteler nedeniyle Porsuk Çayının kenarı adeta genç kaynıyor.

Odunpazarı da başka gezilecek yerlerden. Eski tarihi evleri görmek insanı geçmişe götürüyor. Bir de müzeleri  gezerseniz tam anlamıyla tarihi solumuş ve içinize çekmiş olursunuz.

Benim tavsiye edeceğim iki yer var Eskişehir’de. Birisi cam üfleme atölyesi diğeri Devrim otomobilin sergilendiği müze. İkisi de başka yerde bulamayacağınız yerlerden. Cam üfleme atölyesinde cama nasıl şekil verildiğini görmek sizi heyecanlandıracaktır. ilk bakışta kolay gibi görünen bu sanat, aslında çok maharet gerektirir.

Devrim otomobili ise kadük kalan girişimlerimizi temsil ediyor. Ne olurdu ki ufak tefek başarısızlıklara tahammül edilseydi ? Yok efendim benzini bitmişmiş ! Ben koyardım benzini, bu denli önemli icadın yanında bir benzinin lafı mı olur ?  Bak işte hala yapamadık kendi arabamızı.

Eskşehir’de başka gezilecek yerler de var elbette. Ama yerim dar, gerisini siz geziyoruz.org dan takip edin !

http://www.geziyoruz.org/konu/eskisehir

Bu yazı 1188 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak