Diş Ağrısı İçin Dua Nihat Hatipoğlu

Paylaş
 

Profesör doktor Nihat Hatipoğlu aşağıda yer alan videoda diş ağrısı için dua okuyor. Diş ağrısı için okunan duaları öğrenmek, bu duanın videosunu izlemek için makalemizi okuyunuz.
Pek çok kişi diş ağrısı için okunan duanın, ağrıyı geçirip geçirmede ne denli tesirli olacağını merak eder. Öncelikle duanın bir ibadet olduğunu ve diş ağrısı geçmese dahi vakti gelen bir ibadetin yapılmış olduğunu hatırlatmak gerekir.
Dua okunduktan sonra ağının geçip geçmemesi Allah’ın takdirindedir. O hikmetle yaratır, hikmetinden sual olunmaz. Ancak tıbbi açıdan da dua etmenin plasebo etkisi yapaacğı ve eğrıyı dindirmede bir rol oynayacağı muhakkaktır.
Dişi ağrıyan kişi öncelikte bunun tedavisine bakmalıdır. Sadece dua etmekle kulluk görevini yerine getirmiş olmaz. Her ikisini birden yapmalıdır. Aşağıdaki dualar ve videolar diş ağrısı için dua konusunda size yardımcı olacaktır.

Diş ağrısı için en etkili dualar Peygamber efendimiz (SAS) ın bize öğrettiği dualardır. Aşağıda hem yazılı olarak hem de video olarak diş ağrısı için okunacak dualar yer almaktadır. Allahın izni ile şifa bulmanızı dilerim.
Diş Ağrısı İçin Okunması Tavsiye Edilen Dualar;
• ”Elif lam mim sad. Kaf ha ya ayın sad Ha mim ayın sin kaafLa ilahe illa hüve rabbül arşil azimi. Üskün eyhüvel vec’u billezi in yeşe yüskiniirriyhafeyazlelene revakide ala zahirihi ve lehü ma sekene filleyli vennehari vehüveassemiy’ ul aliymü.” Bu duayı okurken sağ elinizin işaret parmağını ağrı çekmenize neden olan dişin üzerine koyup okuyun. Parmağın özellikle ağrıyan dişin üzerinde durması gerekiyor. Eğer ağrı duayı ilk okuduğunuz da geçmedi ise bir kaç kere daha okumayı deneyebilirsiniz.
• “Ve tera’l-cibale tehsebuha camideten ve hiye temurrumerra’s- sihab. Sun’allahillezi kule şey’in innehu habirun bima tef’elun.” Bu dua da aynı zamanda ayet-i kerimedir ve okunmasında fayda olacaktır. Bu duayı da diğer dua da olduğu gibi aynı şekilde, parmağınızı ağrıyan dişinizin üzerine okuyabilirsiniz. Yahut bir suyun içerisine 3 veya 7 defa okuyup dualı suyu içebilirsiniz.
• ‘’Ve nünezzilü minel u’ani ma hüve şifaün ve rahmetün lilmü’miniyye üskün eyyühel vec’u billahillezi lehü ma sekeni filleyli venneharive sallallahü ala seyidina muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ve selemle.’’Diğer dualardan farklı olarak tuzun üzerine okunan ve diş ağrısının dindirilmesine yardımcı olan bu duayı bir yemek kaşığı dolusu sofra tuzuna okuyun. Ardından tuzu bir su bardağına ilave edip üzerini su ile tamamlayın. Suyun üzerine de 7 defa fatiha suresini okuyup karıştırın. Hazırlanılan suyun bir miktarını ağzınıza alın ve gargara yapın. Ağrıyan dişe temas edecek şekilde gargara yapın.
• Yasin-i şerifin 78. ayeti olan ” Ve darabe lenaa meselen ve nesiye halkah, kaale men yuhyil ızaame ve hiye ramiym” duasını 3 defa okuyun. Bu bir ayeti kerime olduğu için ve o an okumaya el verişli bir durumuz yoksa yakınız da ki kişilerden sizin için okumasını isteyin. 

Bu yazı 1281 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak