Darbe Mi Var ?

 Az önce darbe mi var denilen gelişmeler oldu ? Darbeyi kim yaptı herkes merak ediyor. TRT de Tijen KARAJ önüne konan metni okuyor. Darbeyi kim yaptı diye sorarsanız az sonra meydana çıkacaktır.
Türkiye’de neler oluyor?

Akşam saatlerinde İstanbul’daki Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprülerinin kapatılması ve Ankara’da jetlerin alçak uçuş yapmasıyla yaşanan hareketliliği Başbakan Binali Yıldırım ‘darbe girişimi’ olarak tanımladı.

Açıklama yapan Başbakan Yıldırım “Kalkışma ihtimali üzerinde duruyoruz. Askerde bir kalkışma.. Kanunsuz eylem söz konusu. Millet bilsin ki demokrasiye zarar verecek faaliyete izin verilmeyecek. Bu kalkışmayı yapanlar bedelini ağır ödeyecek.” dedi.

TRT’de yayın durduruldu, rejide askerlerin olduğu belirtiliyor.

Yeni Şafak Ne Söyledi?

“Paralel subaylardan ihanet” başlıklı haberinde Yeni Şafak; “Fetullah Gülen Örgütü FETÖ mensubu paralel subaylar darbe girişiminde bulundu. Yeni Şafak Paralel Yapı mensubu askerlerin ihanet girişimine dair çarpıcı bilgiler elde etti. ABD destekli oldukları ileri sürülen paralel subaylar Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni ele geçirmek için girişimde bulundu. Emniyet birimleri teyakkuzda, ihanet girişiminde bulunan askerlerin gözaltına alınması için operasyon başlatıldı.” ifadelerini kullandı.

Bu yazı 940 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Bunlar da ilginizi çekebilir