Çiftlik oyunu siteleri

Paylaş
 

Çok değil 100 yıl önce nüfusumuzun ezici çoğunluğu tarım ile uğraşırdı. Geleneksel tarımdan üst düzey verim alınamasa da o zamanki insanımız için pek de fazla seçenek yoktu.

Sulak arazilerin olmadığı yerlerde hayvancılık öne çıkardı. Çünkü buğday, arpa, çavdar gibi bitkiler susuz da yetişebilir.

Şimdilerde tarım geri plana atılmış durumda. Lakin kafamızdan toprağı ve hayvanları bir türlü çıkaramıyoruz. Bir çok kişinin emeklilik planında küçük de olsa bir arazi parçasına sahip olup kendi marulunu kendi yetiştirmek, kahvaltıda kıracağı yumurtayı kümesinde beslediği tavuktan elde etmek var.

Facebook’ta oynanan farmville oyununun tüm dünyada salgın haline dönüşmesinden sonra tüm dünyada da çiftçilik işlerine epey ilgi olduğu anlaşıldı.

Sanal dünyada kurduğumuz çiftlikler selden, kötü hava koşularından etkilenmiyor, ürünleri pazarlama derdiniz de olmuyor.

İnsanların bu ihtiyaçlarına çiftlik oyunu siteleri derman olmaya çalışıyor. Mesela girin ciftlikoyunu.com.tr sitesine tıklayın inek oyunları sekmesine, işte size eğlenceli bir çiftlik oyunu.

Bir şeyler üretmek sanal alemde de olsa insana mutluluk veriyor. İnsanlar gerçek hayatta yakalayamadığı üretkenliği sanal hayatta yakalamaya çalışıyorlar.

Aslında tüm internet oyunlarına vakit kaybı olarak bakanlar da var. Bu düşünce çok da yanlış değil. Çünkü insanlar internette her gün saatleri heba ediyor. Bununla birlikte mutluluk da bir ihtiyaç. Bu nedenle internette şiddet ve cinsellik içeren şeylerle meşgul olmak yerine inek yetiştirmek bir tık masum geliyor.

Bu yazı 1290 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak