Baklavacı gözünden aşk !

Paylaş
 

Aşk nedir ? Bence aşk Antep fıstığıdır. Kabuğu yarık olduğu için seni cezbeder. Ama kabuğu çetindir, dişi bile kırar.

Antep fıstığı gibidir aşk. İçi tatlıdır ama o tatlılığa ulaşmak için çok uğraşırsın. Öyle tatlıdır ki peş peşe bir kilo yiyebilirsin. Hiç bitmesin istersin.

Kavrulmuş fıstığın içi suyunu kaybettiği için çok daha yoğun olur, tıpkı minyon tipli kızların daha iyi sevgili ve anne olması gibi.

Evlilik ise burma kadayıf gibidir. Burma kadayıf Antep fıstığının varlığını yücelten, en yüksek nokta, mükemmelliğin sınırıdır. Yani evlilikle noktalanan aşk mükemmeldir. Aynı Antep fıstıklı burma kadayıf gibi.
Burmalı kadayıfta fıstık en rahat tüketildiği formattadır. Kabuğu çıkarılmıştır, tuzsuzdur, piştiği için suyunu da kaybetmiştir. Üstüne üstlük aynen bir kadını annelikle tanıştırdığı için paha biçilmez bir anlam taşır.

Erkek ailesini koruyup sarmalar ve aileye her zaman şekil verir. İşte kadayıf ta burada erkeği temsil eder. Bir tepsi burmalı kadayıf düşünün bunun tamamına aile diyorum ben.

Burmalı kadayıfın orta kısmı en güzel kısmıdır. Bu kısım ise bence çocuktur. Fıstığın ve kadayıfın birlikteliğinin son noktasıdır çünkü.

Bu yazı 898 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak