Araba kiralamada fiyatlar düşüyor

Paylaş
 

Araba kiralama işleri ülkemize ilk girdiğinde bir arabayı kiralamak taksitle satın almak gibi bir fiyattı. Avrupaya gidip de oralarda araba kiralama fırsatını bulanlar memlekete döndüklerinde bu işlerin ne derece ucuz olduğunu anlata anlata bitiremezlerdi. Uzun süre bu şekilde devam ettikten sonra ülkemizdeki fiyatlar da nispeten normalleşmeye başladı.

Bununla birlikte fiyatların düşmesi araba kiralama işlemlerinin profösyonellerce yapıldığı manası taşımıyor. Sektörün kalitesinin artması gerekiyor. Sürekli açılan rent acar firmaları sayesinde rekabet artarken bir yandan da herkesin bu sektörü denemesi nedeniyle olumsuz olaylar da yaşabiliyor.

Anlaşılıyor ki araba kiralama sektöründe çok hızlı ilerlesek de uygun fiyat/kalite oranını yakalamak için bir müddet bekleyeceğiz. Yine de Tatile giderken kendi arabanı ta binlerce öteye götürme devrinin artık gerilerde kaldığını söyleyebilirim. Bu riske girmek yerine tatilciler uçakla gidip tatil yöresinden araba kiralama yolunu seçiyorlar. Araçlar sigortalı olduğu için içi rahat şekilde tatil beldelerini dolaşıyorlar.

Araba kiralama işlemlerinin değişik varyasyonları ise dudak uçuklatan fiyatlara yapılıyor. Mesela minibüs kiralama veya yat kiralama. Bu işlemler hakikaten çok yüksek. Ama zamanla yaygınlaşacağa benziyor.

Eskiden araba kiralayanlara halkımız “gene ne halt karıştıracak, veya görgüsüz zibidi” şeklinde yakıştırmalarda bulunurlardı. Artık bunlar da tarihe karıştı diyebilirim.

Arabaya bir de havaalanı transferlerinde ihtiyaç duyuluyor. Her şehrimizde havaalanı yakın değil maalesef. Böyle durumda araç kiralamayı internetten yapıp uçaktan inince ulaşım derdi olmadan ve vakit kaybetmeden  gezinize tatilinize devam edebiliyorsunuz.

Daha fazla bilgi için: https://gesrentacar.com/adana-arac-kiralama.html

Bu yazı 900 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak