Ucuz uçak bileti almak

Paylaş
 

Eskiden uçakla seyahat etmek zenginlerin işiydi. Onlar da ucuzdu pahalıydı dert etmeyen bir kesimdi. Şimdi herkes gideceği yere uçakla varıyor.  Biraz biz zenginledik biraz da havayolu firmalarının sayısı arttı, böylece bu kolaylık hayatımıza girdi.

Uçakla uçmanın da kendine göre sorunları var. Mesela rötar yapıyor. Uçağınızın iniş saatine güvenip de randevu ayarladıysanız kötü sürprizler cepte demektir. Şaka maka otobüs bu konuda daha garantilidir denilebilir. Rötar yapan uçağı biz bekleriz ama uçak bizi 5 dakika beklemez. Bu nedenle havaalanı yolu tıkalı olmasın diye bir gün önceden duaya başlarız.

Uçağın ultra avantajı ise çabuk ulaştırmasıdır. Bu negatif yönlerini siler süpürür.

Hava yollarında trafik sıkışması gibi dertler yoktur. Yani hava yolları hep açıktır. Bir de pahalı olmasa uçak seyahat için ne güzel bir vasıtadır. Örneğin thy uçak bileti eğer zamanında alınmamış ise gayet cep yakar. Bu nedenle eğer seyahat planlı ise önceden bileti satın almak gerekir.

Havayolu şirketleri bu konuda ciddi indirimler yapmaktadır. Neticede aynı yolculuğu daha ucuza yapıyorsunuz, gayet keyifli olur.

Bu tür konularla ilgili faaliyet gösteren internet siteleri var. Havayolu firmaları ile anlaşma yapmışlar, onlardan bilet aldığınızda firmadan almış oluyorsunuz. Sistem entegresi yapılmış siteye girdiğinizde aynı gişeden bilet alır gibi alabiliyorsunuz.

Hal böyle olunca bu konudaki internet sitelerinin çoğalması ve piyasaya yeni havayolu firmalarının eklenmesi en ucuz uçak bileti arayan müşterilerin işlerini kolaylaştırıyor.

İnternet üzerinden bilet alırken site adresinin https ile başlamasına dikkat edin. Mesela https://www.birucak.com/index.html gibi.

Bu işler internet üzerinden de yapılınca uyduruk firmalar da türemesi normal. Bu yüzden en ucuz uçak bileti benim olsun derken paranızı da kaptırabilirsiniz.

Bu yazı 1048 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak