1 Nisan şakası önerileri

1 Nisanı şakasız geçirmek istemiyorsanız, bu yazıdaki 1 nisan şakası önerilerini bir okuyun. Mutlaka kendinize göre bir şaka bulacaksınız.

Kayıp aranıyor şakası

Arkadaşının vesikalık fotoğrafını bulabiliyorsanız. Fotoğrafı word belgesine yapıştırın. Fotoğrafın üzerine “KAYIP ARANIYOR” altına ise resimdeki şahsın akli dengesi yoktur. Şu tarihte kaybolmuş olup bulanların …… nolu telefona haber vermesi gibilerinden yazılar yazın. Ne yazacağınız hayal gücünüze bağlı, ister sapık isterse de tehlikeli falan yazın. Telefon numarası olarak da arkadaşınızın numarasını yazacaksınız tabiî ki. Bunu bilgisayarda afiş gibi bastırıp apartman girişlerine işlek caddelere yapıştırın.

TV Programı şakası

TV’ler kamera şakası tadında programlar yapıyorlar malumunuzca. Bu programlarda kurbana saçma sapan şeyler yapıp sabrederse para veriyorlar. Siz de sanki TV programı varmış gibi yapacaksınız. Bunun için iki üç kişiye ihtiyaç var. (Tek kişi inandırıcı olmuyor) Seçtiğiniz kurbana falanca TV kanalının yeni bir şaka programına başladığını filanca yerde gizli kamera bulunduğunu, mizansen gereği onu kızdıracak hareketler yapacağınızı, bu arada sorulan sorulara doğru cevap verirse ve hiç sinirlenmezse para kazanacağını anlatın. Bu şaka için arkadaşınızın tanımadığı birisi de lazım. Bu kişi guya kanal yetkilisi olacak. Arkadaşınızı ikna edebilirseniz bir süre sonra sahte kanal yetkilisi yanınıza gelecek size nerede oturmanız gerektiğini, ne yöne doğru oturup hangi konulardan bahsedeceğinizi, ne şekilde kızdırıcı hareketler yapacağınızı ve hangi soruların sorulacağını söyleyecek. Bu kompleks bir şaka gibi görünse de oyunculuk yeteneği olan iki üç kişi rahatlıkla başarabilir. Şakanın olmazsa olmazı da kurbanı gizlice seyreden veya sanki şakadan haberi yokmuş gibi davranan arkadaşlarınız. Şaka yapınca gülecek birileri de lazım değil mi?

 Kusma şakası

Akşamdan menemen yapıp şeffaf bir poşete doldurun. İşyerinize gelince masanın altına yerleştirin. Bu şaka için size bir iki işbirlikçi de lazım bu kişiler size laflamaya gelecek arkadaş bulacaklar. Oda yeterince kalabalıklaşınca , hasta olduğunuzu, mideniz bulandığını söyleyeceksiniz. Bir süre sonra öğürür gibi yapıp masanın altına eğilecek. Menemen poşetiyle birlikte tekrar doğrulacaksınız. Daha sonra arkadaşlarınıza “yeni kustum yer misiniz?” deyin. Ultra tiksineceklerdir. Bunun bir şaka olduğunu duyunca da kahkahayı basacaklar tabi ki.

 Loto Şakası

Loto şakası klasikleşmiş olsa da basit ve etkilidir. Önceki kazanan numaralara göre yeni bir kupon oynayıp arkadaşınıza internetten kazanan numaralara bakmasını isteyin. Orta derece bir ikramiye çıkarsa inandırıcılığı daha yüksek oluyor.

Sela şakası

Basit ama çok etkili bir şakadır. Cami imamına gidip birisinin öldüğünü söyleyerek hoparlörden sela okumasını sağlıyorsunuz. Selanın arkasından ölenin kim olduğu ve nerede defnedileceği de anons ediliyor tabi ki. Bu şakanın imam tarafından veya şaka yaptığınız birisi tarafından dövülmek gibi bir riski olsa da çok etkili ve kopartıcı hatta yıllarca anlatılacak bir şaka.

 Yüz boyama

Her eve lazım basit ve masum bir şakadır. Gece aile fertlerinin yüzünü boyuyorsunuz. Sabah evin içini kahkaha tufanı kaplıyor.

 Sarı zarf şakası

Bu işyerlerinde uygulanan bir şakadır. Bazen çok etkili olabilir özellikle şaka öncesi trajik bir şeyler yaşanmışsa. Resmi dille tayin veya soruşturma  yazısı yazıp sarı zarfa koyuyorsunuz, daha önceden ayarladığınız evrakçı vasıtasıyla kurbana veriyorsunuz. Ne yazacağınız konusunda hayal gücünüzü de konuşturabilirsiniz.

Toplantı şakası

Bu da bir işyeri şakasıdır. İşyeri arkadaşlarınızla birlik olup bir veya iki kişiye şaka yaparsınız. Guya Genel Müdür toplantı yapacaktır, saat bilmem kaçta falanca konulu bir toplantı vardır. Üstelik hazırlıklı ve sunum dosyasında gelinmesi istenilmektedir. Saat gelince herkes bir yerlere sıvışır. Zavallı kurban veya kurbanlar elinde dosyalarla apar topar panik içinde daha önce hazırlık yapmadığı toplantı için toplantı odasının yolunu tutar.

 Başka bir TV Şakası

Arkadaş aranır falanca yere 2 kilo baklava getirmesi söylenir. Niye diye sorma diyerek kapatılır. Hemen arkasından TV programının yarışmasına katıldığını ve 15 dakika içinde baklavayı getirirse ödül kazanılacağı, baklavayı getirince çaktırmaması gerektiği gibi şeyler mesajla arkadaşın telefonuna gönderilir. Arkadaşınız bu numarayı yerse hep birlikte afiyetle enayi baklavası mideye indirilir.

 Mandalin şakası

Mandalinin alt kısmı kesilip içi boşaltılır. İçine mayonez koyup Japon yapıştırıcısıyla dikilir. Kalabalık bir mekanda arkadaşın birinin masasının üstüne dikkatlice konara “yer misin mandalin” denir. Yerse mandalini eline alır almaz mandalin pörtleyip içindeki mayonez dışarı saçılacaktır.

 Fotomontaj şakası

Önce internette bir üçüncü sayfa haberi bulmak gereklidir.  Nataşalara baskın yapıldı türünden. Sonra bu haberin çıktısı alınır. Arkadaşın  fotoğrafı haberdeki şahsın fotoğrafının üzerine yapıştırılır. Renkli fotokopi çekilir. Daha sonra kurbanın yanına gidilerek “böyle bir şey doğru mu denilir” ve fotomontajlı haber gösterilir.

Lokum şakası

Bir gün önceden patates haşlanır ve soyulur. Lokum büyüklüğünde kesilerek, Hindistan cevizine bulanır. Tatlıcıdan boş kutu rica edilir ve içine konur. Ertesi gün falancanın çocuğu olmuş, filancanın oğlu askere gitmiş denilerek işyerinde dağıtılır.

 Bisküvi şakası

Marketten bir paket kremalı bisküvi satın alınır. Paketin üstü açılır. Bisküviler çıkarılır. Bisküvilerden bir ikisinin katı açılıp içine beyaz diş macunu sıkılır. Sonra yeniden kapatılır. Ertesi gün işyerinde elinde bisküvi paketiyle dolaşılır. Paketten sağlam olan bir tanesi ağza atılarak paket isteyene uzatılır.

Kedim kayboldu şakası

İnternetten Van kedisi resmi bulunup word belgesine yapıştırılır. Kedim kayboldu, bulana şu kadar ödül yazılır. En alta da arkadaşınızı cep numarası yazılır. İşlek caddelerdeki ağaçlara zımbalanır, direklere yapıştırılır. Aynı şakanın kiralık ev versiyonunu da yapabilirsiniz.

Sınıf değiştirmek

Bu öğrencilere has bir şakadır. Yan sınıfla anlaşılarak bir dersliğine diğer sınıfla yer değiştirir. Öğretmen yanlış sınıfa girdiğini zanneder.

Sıcak çay bardağı şakası

Arkadaşınıza TV’de gördüğü bir hareketi yapıp yapamayacağını sorun. Baş parmaklarını masaya koyacak siz de baş parmaklarının üzerine çay dolu birer bardak koyacaksınız. Bakalım dökmeden parmaklarını alttan çekip bardağı tutabilecek mi? Guya televizyondakiler yapmış olsun. Çevrenizde iddiacı birileri vardır mutlaka. Eğer iddiayı kabul eden olursa çay bardağını baş parmaklarının üzerine çay dolu bardakları koyduktan sonra uzaklaşın. Bir süre sonra parmakları sıcağın etkisiyle yanmaya başlayacaktır. Gerçek şu ki bu durumda bardağı devirmeden parmağı alttan çıkarmanın bir yolu da yoktur.

Köpürmeyen Sabun

Banyoda ya da lavaboda kullanılan bir sabunu şeffaf bir tırnak cilası ile kaplayın ve kurumaya bırakın. Sabunu kullanmak isteyen kişinin sabunu köpürtmek için sergilediği azmi izleyin.

Açılmayan TV

Sürekli kanal değiştiren, televizyon hastası bir arkadaşınız mı var ? Televizyon kumandasının alıcı kısmının üzerine, aynı renkte olacak şekilde şeffaf renkte bir bant yapıştırın ve kanal değişmedikçe onun çıldırmasını izleyin.

Mayonez şakası

Krem kutusuna mayonezi güzelce yerleştirin, kremi kullanacak olan kız arkadaş, kardeş, anne vs. , ilk kullanımda nasıl mayonez koktuğuna şahit olun.

Sanatçı şakası

Birkaç kişi bir arkadaşınıza falanca saatte şu meydana filanca sanatçı geliyor deyin.

Hırsız girdi şakası

Eğer akşam eve ilk giren sizseniz, etrafı dağıtın, hırsız girdiğini söyleyin.

Musluk şakası

Musluğun ağzına bant yapıştırın. Suyu açan kurbanın üstünü ıslatmasını seyredin.

Diş macunu şakası

Ev fertlerine şirin bir şaka yapmak istiyorsanız. Bu şaka gayet ölçülü. Gıda boyasını sulandırıp diş macununun içine akıtıyorsunuz. Dişlerini fırçalayan kişinin dişleri boyanır.

Askerlik şakası

Bu şakayı yapmak için şimdiden hazırlık yapmanız gerekmektedir. Pimpirikli bir arkadaşınıza ithafen askerliği eksik yaptığını ve falanca askerlik bürosuna gitmesini yazan resmi bir belge hazırlayacaksınız. Bir yerlerden hizmete özel damgası da bulursanız daha inandırıcı olur. Daha sonra zarfa koyup askerlik bürosundan gelmiş  gibi postaneden gönderin. Etkili bir şakadır, tavsiye edilir.

Kibrit kutusu şakası

Siyah iplikten küçük bir yumak yapılır. Kibrit kutusuna koyulur. Sigara molalarında kibrit kutusu herkesin , özellikle bayan arkadaşların göreceği şekilde açılır. Kibrite takılı iplik yumağı kutudan çıkarılarak panik yapılır.

Boyalı dürbün şakası

Dürbünün göze gelecek yerleri dürbünün kendi renginde boyanır ve arkadaş ortamına getirilir. Gerisini siz tahmin edin.

 Yeni müdür şakası

Arkadaşlarınızın tanımadığı birini işyerinize getirin ve yeni müdür gibi arkadaşlarınıza tanıtın.

Sayıklama şakası

1 Nisan sabahı eşinizden önce uyanırsanız gözlerinizi kapatın ve yabancı birinin adını sayıklarmış gibi yapın. Nasıl olsa uyanacak ve sayıklamalarınızı duyacaktır. Aile faciası olmazsa çok gülersiniz bu şakaya.

 Gaita şakası

Çikolatayı eritin ve pet bardağa doldurun. Üzerini peçeteyle kapatın. İşyerinize getirin soran olursa hastaneye gideceğinizi gaita (dışkı) testi olacağınızı söyleyin. Odada bir yere koyun. Daha sonra odadan çıkın. Daha önce anlaştığınız birisi odaya girsin ve pet bardağı eline alsın.  Sonra görün oda arkadaşlarınızın paniğini 🙂

Diğer şakalar

İsterseniz 1 Nisanda klişe olmuş şakaları da deneyebilirsiniz. Baba ben hamileyim.İşten istifa ettim. Kefil olduğum kişi borcunu ödememiş icra gelecek. Ameliyat olmam gerekiyormuş. Hükümet Google’ı yasakladı. Gibi basit ve ucuz yöntemler de deneyebilirsiniz.

Şu yazılar da ilginizi çekebilir;

Komik Fıkralar

Telefon Modelleri

Telefon Tavsiyeleri

Tevbe Nasıl Edilirse Kabul Olur ?

Akıllı Telefonlar

Acayip Hikayeler

Haticenin Hikayesi

Line nasıl kurulur, line arkadaş ekleme nasıl yapılır?

Ali Nazik Kebabı Nasıl Yapılır ?

Line nasıl kullanılır,

Çocuğu böyle disipline etmeye kalkmayın !

Komik Karikatürler

Halk arasında zayıflamayla ilgili doğru bilinen yanlışlar

Gül ile Bülbül” Özel”

Bu yazı 1647 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak